Yatırım Danışmanı

Yatırım Danışmanı

Yatırım Danışmanı Nedir?

Yatırım danışmanı, belli bir ücret karşılığında müşterilere rehberlik servisleri sunarak finans sektöründe profesyonel adımlar atılmasını sağlayan kimsedir. Yatırım danışmanı müşterileriyle güven esaslı çalışır ve müşterilerinin menfaatlerini birinci öncelik sırasında tutar. Yatırım danışmanları müşterilerin isteklerine ve yatırımlarına kendi yatırımlarına göre öncelik tanınmasını ve müşterilere sağlanan hizmette müşterilerin finansal durumunun, tercihlerinin ve o dönem uygun koşulların gözetilmesini isterler. Bu bağlamda yatırım danışmanları tüm çıkar çatışmalarından kaçınırlar. Yatırım danışmanlarına müşterilerinin yatırım başarılarına uygun oranda ödeme yapılır. Bir yatırım danışmanı müşterisinin yatırımının büyüklüğüne ve kendi performansına uyan bir ölçüde ücret talep edebilir. Yatırım danışmanları bağlı oldukları firmaya ait kayıtları da tutmak zorundadırlar.

Sorularınız ve merak ettikleriniz yatırım danışmanları tarafından cevaplandıktan sonra danışmanınız, bütçeniz ve tercihlerinize uyan en iyi şekilde tasarlanmış bir yatırım projesi önerisi alırsınız. Bu proje hakkında detaylı bir şekilde düşünüp karara vardıktan sonra bu, süreci tamamlamışsınız demektir. Önünüzdeki gelecek zaman dilimi içerisinde danışmanlarınızla yatırımınızın durumu hakkında konuşabilir detaylı eylem planları için bilgi alabilirsiniz.

En İyi Yatırım Danışmanlık Şirketleri

En iyi yatırım danışmanlık şirketleri, sizlere yatırımlarınız hakkında en iyi planlamaları sunarak sizleri isteklerinize en uygun yatırım danışmanına yönlendirirler. Alanında uzman yatırım danışmanları müşterilerinin finansal yatırımlarını yapmalarına yardımcı olabilecek yetkinliğe sahip, analitik düşünme yetenekleri yüksek, müşteri ilişkileri kuvvetli kimseler olduklarından size bu becerileri doğrultusunda hizmetler sunarlar. Yatırım danışmanları, müşterilerinin hayatlarında önemli bir yer tuttuklarının bilincinde hareket ederler. Yatırım danışmanları öncelikle müşterilerinin finansal gelecek planlarını öğrenerek bu hususta onlara detaylı bilgi edinme sürecini sunarlar. Bu bir bağlamda eğitim olarak da görülebilir. Mevcut olan farklı yatırım türlerine karşı müşterinin bir bakış geliştirmesini sağlar ve fayda ve zararların farkındalığını kazandırır. Yatırım danışmanları, müşterilerin yatırımlarında alabilecekleri risk miktarları ve risk unsurları arasında değerlendirme bulunurlar. Yatırım danışmanları bu konuda bir tavsiye vermeden önce müşterilerinin aile durumunu, istihdamlarını, gelecek planlarını göz önünde bulundururlar. Piyasa koşullarını incelerler. Yatırım danışmanları ve müşteriler piyasa trendleri ve mevcut finans haberlerini değerlendirirler. Gerekli araştırmalar doğrultusunda müşteri ile bir mutabakat sağlandıktan sonra en iyi yatırım stratejisi ve eylem planı çıkarılır. Yatırım danışmanlığı ve en iyi yatırım danışmanlık şirketleri ile ilgili detaylı bilgi ve örneklere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yatırım Danışmanlığı Sertifikası

Yatırım danışmanlığı sertifikası, SPK`ya bağlı (Sermaye Piyasası Kurulu) bir kurul olan SPL (Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu) tarafından yapılan bir sınav geçildiği takdirde adaylara verilen sertifikadır.

Sermaye piyasaları ve alanlarında görev yapacak kimselerin bilgi ve niteliklerini ölçmek ve arttırmak amacıyla yapılmaktadır. Mesleki yeterlilik durumunun bir ifadesini oluşturur.

Yatırım Danışmanlığı Fiyatları

Yatırım danışmanlığı fiyatları yatırım cinsine, büyüklüğüne vb. Birçok parametreye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yatırım danışmanlığı fiyatları ile ilgili detaylı bilgi ve hizmetlere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Borsa Yatırım Danışmanlığı

Borsa yatırım danışmanlığı, yüksek bir seviyede borsa yatırımı yapmayı düşünenlerin ve bu yatırımlarından bir kazanç sağlamak isteyenlerin beklentilerini analiz ederek onlara eylem planları sunar. Borsa danışmanları borsa hakkında detaylı bilgiler edinmenizi sağlar. Piyasa analizi, sektör analizi, doğru hisselerin belirlenmesi unsurlarında müşterilerine yardımcı olurlar. Detaylı bilgi ve örneklere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve İletişim

Güven ve kalite anlayışıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı esas alan Investurco firmamızın hizmetlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz unsurlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz