Kadınlara İş Kurma Desteği

Kadınlara İş Kurma Desteği

Kadınlara İş Kurma Desteği, kadın istihdam oranını arttırmak ve kadın girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri için ihtiyaç duydukları desteğin sağlanması amacıyla gerçekleştirilmektedir. Mevcut bir işletmeye sahip veya sıfırdan iş kuracak kadın girişimcilere farklı kurumlar tarafından destekler sunulmaktadır. Kadınların iş hayatında daha fazla yer almaları farklı kurumların sağladıkları destekler ile daha kolay hâle gelmektedir.

Kadın girişimcilere destek sağlayan kurumlar arasında T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB),  TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bazı bankalar sayılabilmektedir.

T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)

KOSGEB tarafından kadın girişimcilere pek çok destek sağlanmaktadır. Bu destekler sayesinde kadın girişimciler gerçekleştirmek istedikleri projeleri devlet eliyle destek alarak hayata geçirebilmektedir. KOSGEB girişimleri sıfırdan kurulacak bir işletme için 50.000 lira, hâlihazırda kurulmuş olan işletmeler için 100.000 lira olarak belirlenmiştir.

TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu)

TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu), girişimcilere destek veren kurumlardan bir diğeridir. Süt ve süt ürünleri üretimi gerçekleştirmekte olan tarımsal işletmeler, kanatlı et üretimi gerçekleştirmekte olan tarımsal işletmeler, kırmızı et üretimi gerçekleştirmekte olan tarımsal işletmeler, yumurta üretimi gerçekleştirmekte olan tarımsal işletmeler bu kurumun sağlamış olduğu desteklerden faydalanabilmektedir. Bu bağlamda kadın girişimcilere %60-%80 arasında destekler sunulmaktadır.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, kadın girişimcilere destekler sağlamaktadır. Bu destekler içerisinde kadın girişimcilerin eğitim düzeylerini arttırmak geliştirmek amacıyla düzenlenmekte olan panel ve seminerler yer almaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kadın girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri için destek sunan kuruluşlardandır. 15.000 liraya kadar kredi destekleri sunulmaktadır.

Destek Sunan Bankalar

Kadın girişimcilere destek sunan bankalar, kadın girişimcilere projelerini rahatlıkla gerçekleştirebilmeleri amacını gütmektedir. Bankaların farklı vade ve kredi imkanları kadın girişimciler tarafından değerlendirilmektedir.

Bilgi ve İletişim

Güven ve kalite anlayışıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı esas alan Investurco firmamızın hizmetlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz unsurlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Paylaş:

Son Yazılar

Tarım Hibeleri

Tarım Hibeleri

Tarım Hibeleri, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Tarıma Yatırım, Geleceğe Yatırımdır” anlayışıyla sunulmaktadır. Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı

Pazar Araştırma Şirketleri

Pazar Araştırma Şirketleri

Pazar Araştırma Şirketleri, pazar araştırmalarını bireysel veya kurumsal müşterileri için gerçekleştirerek onlara en uygun planlama stratejileri oluşturmaktadır. Pazar araştırması genel

KOSGEB Kredi Başvurusu

KOSGEB Kredi Başvurusu

KOSGEB Kredi Başvurusu, KOSGEB tarafından girişimcilere girişimlerine yönelik amaçlarını gerçekleştirebilmeleri doğrultusunda sağlanmaktadır. KOSGEB tarafından girişimci ve işletmelere sağlanmakta olan destekler

KOSGEB E-Ticaret Desteği

KOSGEB E-Ticaret Desteği

KOSGEB E-Ticaret Desteği, KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından e-ticaret işletmelerine sunulmakta olan