ETKİNLİKLER

OUTDOOR AKTİVİTELERİ

Ekibin varoluş amaç ve hedefleri doğrultusunda oryantiring merkezli macera yarışı programlayıp uygulamaya koyuyoruz. Hizmetler taleplere göre; yarım gün, günübirlik, hafta sonu ve çok günlü olarak planlanmaktadır.

Eğer, şu anda nerede olduğunuzu, nereye gitmek istediğinizi, oraya nasıl gidileceğini, oraya vardığınızı nasıl anlayacağınızı biliyorsanız, yanlış yapmanız mümkün değildir!..

Video Galeri

Resim Galeri

İlgili Hizmetler

Belirlenen süre içinde harita üzerinde işaretlenen kontrol noktalarının bulunması üzerine kurgulanmış bir strateji oyunudur.

Harita yardımı ile yön bulmaya çalışılan ve zamana karşı mücadele edilen bir oyundur. Birçok arazide yapılabilen bu spor daha çok ormanlık arazilerde tercih edilmektedir. Oryantiring sporu düzenlenirken amaç olarak arazideki hedeflerin en kısa zaman diliminde ve sırası ile ziyaret edilip parkurun bitirilmesidir.

Oryantiring sporu esnasında katılımcılar, harita ve pusula yardımı ile şehirden uzak bir arazide kontrol noktalarını en hızlı şekilde bulmaya çalışırlar.  Henüz olimpiyat sporlarında olmasa da dünya genelinde oldukça yaygın organizasyonlara sahip bir spordur.

Oryantiring Nasıl Oynanır?

Tıpkı labirent içerisinde yol bulmaya benzeyen bir spordur.  Tamamen yön bulmak odaklı olmasından dolayı, şehirden uzak ormanlık ya da dağlık arazilerde yapılmaktadır. Son zamanlarda sporun popülerliğini artırmak adına, alışveriş merkezleri de dahil olmak üzere şehir merkezlerinde etkinlikler düzenlenmektedir.

Oyunun amacı oldukça basit olup, harita üzerindeki hedeflere ulaşarak  ardından, finiş noktasına en hızlı ulaşan katılımcı galip gelir. Sporcular harita üzerinde yer alan hedeflere ulaşabilmek için, yalnızca pusula ve içgüdülerini kullanırlar. Bunun yanında, karşılaştıkları sporcunun peşinden gitmek yasaktır. Bu karşılaşmaların önüne geçmek için, önlem olarak sporcular birkaç dakika ara ile start verilir.

Oryantiring Ekipmanları ve Haritası

Oryantiring sporu için gerekli ekipman bir pusula ve oyun alanına ait haritadır. Haritada, kuşbakışı olarak arazinin özellikleri ve hedeflerin yerleri bulunur. Finişe gelmeden önce, hedeflere uğradığınızı kanıtlayan elektronik bir sistem yer alır. Size oyuna başlarken verilen küçük cihaz ile hedef noktalarında okutup, o hedefe ulaştığınızı kanıtlarsınız.

Oryantiring Kazanımları

 • Strateji kurma
 • Takım ruhu ile hareket etme
 • Stresle baş etme ve stress altında doğru karar verme
 • Analitik düşünme
 • Etkin zaman yönetimi
 • İnisiyatif alabilme
 • Muhakeme yapma
 • Motivasyon
 • Görev dağılımı, koordinasyon
 • Sonuç odaklı düşünme
 • İletişim
 • Konsantrasyonda devamlılık,
 • Eğlence
 • Kaynak Yönetimi

Oryantiring oyunları hazırlanırken, katılımcıların yukarıda saymış olduğumuz tüm kazanımları elde edebileceği şekilde parkur düzenlenir. Doğa içerisinde keyifli zaman geçirilmesini sağlar. Her yaşta katılımcı gönül rahatlığı ile bu spora katılabilir. Kas yapılarının güçlenmesinde ve bağışıklık sisteminin yükselmesinde de etkili olan bu spor, aynı zamanda yüksek motivasyon sağlar.

Şirket Logosu Puzzle’ı

Şirketlerin kendi logosunun yer aldığı büyük bir puzzle hazırlanan bu oyun oldukça heyecanlı ve hız gerektirmektedir. Define avı alanına hazırlanan dev puzzle  parçaları, kontrol noktalarına dağıtılır. Katılımcılar puzzle parçalarını toplayıp bütüne ulaşmak için yarışırlar. Her takımın oyuncuları, kendi firmalarına ait logoyu bularak bütüne ulaşmak için, arazideki kontrol noktalarını dolaşırlar.

Firmayı temsil eden oyuncular, kendi logolarını ne kadar iyi tanırsa ve dikkatleri doğrultusunda hızlı da davranarak puzzle parçalarına en kısa sürede ulaşmaya çalışırlar.

Oldukça keyifli ve heyecanlı olan Şirket Logosu Puzzle’ı 10 ile 400 kişi arasında oynanır. Bu etkinlikteki amaç ise: firma çalışanlarının birlik ve beraberlik ilkesinde bir bütün olarak hareket ermelerini sağlamaktır.

Şirket Logosu Puzzle’ı

Şirketlerin kendi logosunun yer aldığı büyük bir puzzle hazırlanan bu oyun oldukça heyecanlı ve hız gerektirmektedir. Define avı alanına hazırlanan dev puzzle  parçaları, kontrol noktalarına dağıtılır. Katılımcılar puzzle parçalarını toplayıp bütüne ulaşmak için yarışırlar. Her takımın oyuncuları, kendi firmalarına ait logoyu bularak bütüne ulaşmak için, arazideki kontrol noktalarını dolaşırlar.

Firmayı temsil eden oyuncular, kendi logolarını ne kadar iyi tanırsa ve dikkatleri doğrultusunda hızlı da davranarak puzzle parçalarına en kısa sürede ulaşmaya çalışırlar.

Oldukça keyifli ve heyecanlı olan Şirket Logosu Puzzle’ı 10 ile 400 kişi arasında oynanır. Bu etkinlikteki amaç ise: firma çalışanlarının birlik ve beraberlik ilkesinde bir bütün olarak hareket ermelerini sağlamaktır.

Misyon Vizyon Puzzle’ı

Her firma için özel olarak hazırlanan Misyon Vizyon Puzzle oyunu için kelimeler arazideki kontrol noktalarına yerleştirilir. Şirket katılımcıları kendi firmalarının misyon ve vizyonları hakkında bilgilerin yer aldığı puzzlle parçalarını bulmak için ekip halinde mücadele ederler.

Haritada kontrol noktalarına yerleştirilen vizyon ve misyonda yer alan kelimeler yer alır. İçgüdü ve kıvrak zekânın işbirliği ile en hızlı davranan ekip puzzle tamamlayarak oyunu kazanır. Oyuna başlangıç sırasında takımlar, kendilerine verilen süre içerisinde firmalarına ait olanı bularak başlangıç noktasına dönmek zorundadırlar.

Kelimeleri bularak başlangıç noktasına getiren yarışmacılar, bu kelimeleri bir araya getirerek misyon ve vizyonu hep birlikte bir araya getirirler. Böylece ekip ruhu ile motivasyon gelişimine katkı sağlanır.

Belirlenen rotanın, grubun dinamizm seviyesine göre değişiklilik gösteren parkurlarda, Dağ Bisikleti, Elektrikli Bisiklet(çoğunlukla kadınlar için değerlendirilir), Yol Bisikletiyle günü dolu dolu ve aktif geçirmenin en güzel yollarından biridir.

Özellikle sürekli masa başında olan firma çalışanları için düzenlediğimiz en keyifli aktivitelerimizden biri de bisiklet turlarıdır. İnsan sağlığı için oldukça önemli olan spor, zinde ve sağlıklı birey olmada büyük katkı sağlamaktadır. Bu nedenle tüm meslek gruplarının fiziksel aktivite yapması ve daha enerjik olmalarına katkı sağlayan bisiklet turları önem kazanmaktadır.

Firmaların çalışanları ile düzenlenen ve ekip halinde bisiklet turlarının düzenlenmesi, birlik beraberlik ve motivasyona katkı sağlayan etkinlikler arasında yer almaktadır. Tüm günün yorgunluğundan sonra spora vakit ayıramayan çalışanlar için keyifli aktivitelerden biridir.

Rotaların belirlenmesinin ardından grubun dinamik yapısına uygun olarak seçilen parkurlarda, Elektrikli Bisiklet (daha çok bayanlar tercih eder), Dağ bisikleti, yol bisikleti ile keyifli ve dolu dolu bir aktivitedir.

Grubun sportif durumuna göre parkur mesafesi ve süresi değerlendirilerek en güzel koylarda ve arazi özellikli alanlarda planlanır.

Boat-Bisiklet,

Boat-Orienteering,

Boat-Yürüyüş,

30 ila 45 metre uzunluğunda teknelerle grubun ihtiyacına göre etkinliklerle donatılıp/planlanıp en iyi hizmet sunulur.

Grubun sportif durumu göz önünde bulundurularak, parkur süresi ve mesafesi hakkında karar verilir.  Doğayla iç içe en güzel koylarda arazilerde yürüyüş düzenlenir.  Hem bedenen hem de ruhen dinç olmanızı sağlayacak yürüyüşler ile firma çalışanlarının keyifli dakikalar geçirmesi hedeflenir.

Şirketlere motivasyonu artırmak, iş stresini azaltmak, iletişimi güçlendirip, aidiyet hissini oluşturmak için düzenlenen spor aktiviteleri arasında en çok yürüyüş tercih edilmektedir. Yorucu olmadığı gibi yüksek performansa gerek durulmadan, manzaralı mekanlarda yapılan aktivitede firma çalışanlarına keyifli dakikalar sunulmaktadır.

Grup arasında birlikte vakit geçirme, kaynaşma ve ilişkileri güçlendirme yününden yürüyüş aktivitesi oldukça etkili olmaktadır. Böylece saatlerde iş başında olup, dünya ile alakayı kesen çalışanlar, çevre ve insanlar ile olan iletişimini güçlendirmektedir.

Macera yarışları ve Oryantiring aktiviteleriyle beraber değerlendirileceği gibi ayrı faaliyet olarak da değerlendirilmektedir. Ekip ruhuna yeni dokunuşlar; Moon Walker, Blok, Laser Paintball, Cosmic Slop, Last Drop.

4*4 Safari Turları

Köprülü Kanyon-Selge-Altınyaka-Ballıbucak-Çaltepe koridorunda öğle yemek molalı inanılmaz bir 4 çeker araçlarla off road macerasıdır.

AKTİVİTELER NASIL KURGULANACAKTIR?

Yukarıda bahsi geçen tüm aktivitelerde heyecanı artırmak ve katılımcıları daha etkin faaliyetin içine almak amacıyla, alışılmışın dışında farklı etkinlikler sunmaktadır. Tüm faaliyetler bireysel olarak kurgulanabildiği gibi grupların ortak amacı doğrultusunda farklı senaryolar kurgulanarak takım olarak da uygulanabilir. Katılımcılar açık havada ve doğayla iç içe bir alanda eğlence ve heyecan yaşarken bir yandan da belirlenen amaca ulaşmak için mücadele ederler.

Etkinliklerimizi Antalya, Ankara, Bolu, Kapadokya bölgeleri başta olmak üzere diğer tüm şehirlerimizde; şehir parkları, ormanlık alanlar veya misafirlerin konakladığı otelin bahçeleri gibi geniş bir alan yelpazesinde sunuyoruz. Kontrol noktalarını bulunmasında özel haritalar ve elektronik cihazlar (elektronik kontrol yüzükleri ve bilgisayarlı kontrol istasyonları) kullanıyoruz. Etkinlik bittiğinde kontrol yüzüğündeki veriler bilgisayara aktarılarak çıktı alınıyor. Anında değerlendirme yaparak sonuçları açıklıyoruz. Tüm sonuçlar bilgisayar kontrolünde adil bir şekilde açıklanıyor.