Pazar Araştırma Şirketleri

Pazar Araştırma Şirketleri

Pazar Araştırma Şirketleri, pazar araştırmalarını bireysel veya kurumsal müşterileri için gerçekleştirerek onlara en uygun planlama stratejileri oluşturmaktadır. Pazar araştırması genel anlamıyla yeni ortaya konulmuş olan bir hizmetin uygulanabilirliğinin test edilmesini ifade etmektedir. Pazar araştırması yapılırken bir şirketin müşterilerine sunacağı ürün veya hizmetlerin müşteriden nasıl bir geri dönüt aldığı, nasıl bir müşteri kitlesine ulaşıldığı, ulaşılan müşteri kitlesinin nitelikleri gibi detaylar analiz edilerek planlamalar sağlanmaktadır. Anketler ve ürün testleri yapılarak doğru ve gerçek sonuçlar değerlendirilir. Bu bağlamda Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirilir.

Pazar araştırması sayesinde şirketler asıl hedef kitlelerine ulaşabilir ve hedef kitlenin beklentileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirler. Pazar araştırmaları ile doğru reklam stratejileri belirlenebilir ve geliştirilebilir. Araştırmalar gerçekleştirilirken demografik unsurlar, pazarın büyüklüğü ve hacmi gibi detaylar da dikkate alınmaktadır.

Pazar araştırması sayesinde şirketler piyasaya sunmaya hazırlandıkları ürün ve hizmetlerin asıl performanslarını test edebilir ve olası müşteri reaksiyonlarını gözlemleyebilirler. Şirketlerin gelişmeleri, büyümeleri ve daha yüksek kaliteye sahip ürün ve hizmetler sunabilmeleri doğru pazar araştırmaları ve Ar-Ge çalışmaları ile mümkündür. Pazarda yer alan fiyat, standart kalite, konum, rekabet unsurları ve ekonomik koşullar değerlendirilmeye alınan unsurlardandır.

Pazar araştırmaları araştırmaların gerçekleşebilmesi için katılım gösteren kişilere ödeme yapılan veya yapılmayan araştırmalar olarak ayrılabilmektedir. Pazar araştırmaları çevrimiçi olarak, sosyal medya platformları kullanılarak, anket platformları kullanılarak, fiziksel bir şekilde anketler yapılarak veya sözlü olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Araştırma sonuçları doğrultusunda harekete geçmekte olan şirkeler kârlarını arttırarak etkili adımlar atmaktadırlar. Pazar araştırmalarının daha faydalı olabilmesi ve sonuçların daha iyi işlenebilmesi için müşteri kitlesi belirlenmeli, etkileşimde bulunabilecek ve araştırmalara destek verebilecek kitlenin belirlenmesi, rakiplerin tespit edilmesi, elde edilen verilerin net bir şekilde çıkarılması ve özetlenmesi gerekmektedir. Pazar araştırmalarını gerçekleştirmek ve detaylı bilgi ve desteklere ulaşmak için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Bilgi ve İletişim

Güven ve kalite anlayışıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı esas alan Investurco firmamızın hizmetlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz unsurlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Paylaş:

Son Yazılar

Tarım Hibeleri

Tarım Hibeleri

Tarım Hibeleri, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Tarıma Yatırım, Geleceğe Yatırımdır” anlayışıyla sunulmaktadır. Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı

KOSGEB Kredi Başvurusu

KOSGEB Kredi Başvurusu

KOSGEB Kredi Başvurusu, KOSGEB tarafından girişimcilere girişimlerine yönelik amaçlarını gerçekleştirebilmeleri doğrultusunda sağlanmaktadır. KOSGEB tarafından girişimci ve işletmelere sağlanmakta olan destekler

KOSGEB E-Ticaret Desteği

KOSGEB E-Ticaret Desteği

KOSGEB E-Ticaret Desteği, KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından e-ticaret işletmelerine sunulmakta olan

KOSGEB Arge Desteği

KOSGEB Arge Desteği, T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmak