KOSGEB Başvuru

KOSGEB Başvuru

KOSGEB Başvuru Nasıl Yapılır?

Online KOSGEB Başvuru su Nasıl yapılır?

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından girişimcilere verilen destekler ve hibeler 2021 yılında da devam etmektedir. KOSGEB ve ona bağlı ilgili kuruluşların işletmelerin büyüklüğüne ve yatırım derecesine göre farklı hibe ve destek fırsatları bulunmaktadır. Bu destekler kobilerin ihtiyaçlarını gidererek onlara daha fazla iş sahası açılmasına ve bu iş sahalarının desteklenmesine yardımcı olurlar. KOSGEB`in bu desteklerden faydalanmak isteyen girişimcilerde tamamlamalarını istediği eğitim vb. Şartlar bulunur. Bu desteklerden faydalanabilmek için gereken destek şartlarını sağladıktan sonra KOSGEB`in internet sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

KOSGEB başvuru nasıl yapılır, online KOSGEB başvurusu nasıl yapılır başlıklarını detaylı bir şekilde inceleyelim. Bunu yapmak için öncelikle KOSGEB`in internet sitesine erişim sağlayın. Daha sonra e-Hizmetler menüsüne tıklayın ve “KOSGEB`e ilk başvuru” seçeneğine tıklayın. Ardından açılan sayfada işletmeniz için kayıt oluşturun. Eğer işletmenizin KOBİ olup olmadığını bilmiyorsanız KOBİ beyannamesini doldurmanız istenmektedir. Siz bu işlemleri tamamladıktan sonra gönderdiğiniz beyannamenin uygunluğu uzmanlar tarafından değerlendirilecektir. Daha sonra bir uzmanla görüşerek planlamanız doğrultusunda destek hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

E-Devlet`ten KOSGEB`e Nasıl Başvurulur?

E-Devlet`ten KOSGEB`e başvurmak için E-Devlet sitesine erişim sağlayın. Ardından “Kurumlar” seçeneğinden KOSGEB`i seçin. İşletmenizin ve girişiminizin büyüklüğüne uygun destek programını seçin. Başvuru formunu doldurun. Ardından uygulama üzerinden devam edin. Uygulamada karşınıza gelen KOSGEB sayfasındaki formu doldurarak devam edin. Daha sonra başvurunuz KOSGEB`deki uzmanlar tarafından değerlendirilme aşamasına alınır.

KOSGEB`ten Nasıl Yararlanılır? KOSGEB Başvuru

KOSGEB`ten yararlanmak için sağlamanız gereken şartlar vardır. Ancak bu şartları sağladıktan sonra kredi ve hibe imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bu şartlar aşağıda belirtildiği gibidir:

TC vatandaşı olmak

18 yaşını doldurmuş olmak

KOSGEB`in veya ona bağlı ilgili kuruluşların girişimcilik eğitimlerini tamamlamış olmak

İŞGEM bünyesinde yer almış bir girişimciyseniz onu takip eden 1 yıl içerisinde işletme açmış olmak

Beyanname doldurmak

KOSGEB`in ve ona bağlı ilgili kurum ve kuruluşların vermiş oldukları girişimcilik eğitimleri herkese açık eğitimlerdir. Elektronik ortamlarda verilen eğitimlere erişim sağladığınız takdirde istediğiniz zaman online bir şekilde eğitiminize devam edebilirsiniz.

KOSGEB tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alanında gelişmek, daha iyi atılımlar sağlamak isteyen girişimcilerin gönül rahatlığıyla faydalanabileceği bir eğitimdir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri KOSGEB tarafından verilir ve yürütülür. Ücretsiz olan bu eğitim 70 saati kapsamaktadır. Eğitimi başarıyla tamamlayan girişimciler sertifikalarına kavuşarak girişim desteklerini almaya hak kazanırlar.

İŞGEM (İŞ Geliştirme Merkezi) Tarafından Sağlanan Destekler

İŞGEM, İş Geliştirme Merkezi tarafından sağlanan destekler, KOSGEB tarafından verilir. İŞGEM kendi bünyesindeki işletmelere kuruluş aşamasında ve sonrasında birçok destek ve fırsat sunmaktadır. KOSGEB destekli olan bu desteklerin amacı çeşitli kuruluş ve işletmelerin giderlerine yardım sağlamaktır. Bu destekten yararlanabilecek kurumlar: Belediyeler, Üniversiteler, Özel İdareler, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı odalar ve Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlardır. Bu kuruluşlara verilen destekler ile bilgili, nitelikli, gelecek vaat eden istihdam güçleri oluşturulmak amaçlanmaktadır.

Girişimcilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Girişimcilik başvurusu yapmak isteyen girişimcilerin KOSGEB`in internet sitesine erişim sağladıktan sonra KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları ve ardından KOSGEB Müdürlük kurumlarına belgeleri ile birlikte başvurmaları istenmektedir.

Bilgi ve İletişim

Güven ve kalite anlayışıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı esas alan Investurco firmamızın hizmetlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz unsurlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz