KOSGEB Yeni Girişimci Desteği

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği; KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) yeni girişimci desteği, girişimcilere projelerini gerçekleştirebilmeleri için imkanlar sunmaktadır. Bu imkanlardan faydalanmak isteyen girişimcilerin yerine getirmeleri gereken şartlar vardır.

Girişimcilerin Yeni Girişim Desteği`nden faydalanabilmek için KOSGEB ve bağlı kuruluşlar tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri`ni tamamlamaları gerekmektedir. Bu eğitimlerle girişimciler projelerine uygun, başarılı işletmeler kurmak, işleri konusunda gerekli eğitimleri almak ve onu en doğru şekilde uygulamak konusundaki becerilere sahip olurlar. Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerinden herkes faydalanabilir. Eğitimler 60 saattir. 1 ila 1,5 ay gibi bir süre zarfı içinde tamamlanması mümkündür.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Modülleri

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 4 modülden oluşmaktadır. Katılımcıların katılımcı belgelerini alabilmek için eğitimlerin %80`lik bir oranını tamamlamaları gerekmektedir.

Katılımcılar Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri`ni KOSGEB Hizmet Merkezleri`nden veya KOSGEB`in işbirliği içerisinde olduğu kuruluşlardan edinebilirler.

KOSGEB DESTEKLERİ 2021

KOSGEB Hibe Desteği

KOSGEB destekleri 2021 başlığı altında pek çok farklı imkan bulunuyor.

KOSGEB Hibe Desteği, yeni iş kuracaklara avantajlı imkanlar sunan destek paketlerinden biridir. KOSGEB`in sunduğu destekler geçtiğimiz dönemlerde girişimcilere pek çok fayda sağlamış ve yeni iş atılımlarının doğmasına eşlik etmiştir.

KOSGEB tarafından kobilere sağlanan destekler Girişimcilik Destekleri, AR-GE, Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme Destekleri, İşletme, Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri, İŞGEM Tekmer Destekleri olarak sıralanabilir.

Yeni İş Kuracak Girişimciler Ne Kadar Destek Alıyor?

Yeni iş kuracak girişimciler, 2021 yılında sağlanan yeni destek programları ile 60.000 ila 370.000 lira arası destek alabiliyor. 60.000 liralık destek Geleneksel Girişimci Desteği olarak, 370.000 liralık destek ise İleri Girişimci Desteği olarak yer alıyor.

Yeni İş Kurmak İsteyenlere Devlet Tarafından 65.000 Lira Hibe

Yeni iş kurmak isteyenlere devlet tarafından 2021 yılında 65.000 liraya kadar hibe desteği sağlanıyor. KOSGEB tarafından desteklenen iş alanlarında iş kurmak isteyen girişimcilere 5.000 lira Kuruluş Yardımı Desteği olarak sağlanmak üzere, 65.000 liraya kadar destek fırsatları bulunuyor. Tüm bu girişimcilik fırsatları, Geleneksel Girişimcilik Destek Programı bünyesinde girişimcilerle buluşuyor.

Amacı girişimcileri desteklemek, mevcut girişimci sayısını arttırmak, daha fazla iş alanı ve üreten birey yetiştirmeye teşvik olan bu destekler Gerçek Kişi ile Kurulmuş İşletmeler için 5.000, Sermaye Şirketi olarak kurulmuş işletmeler için 10.000 lira Geleneksel Girişimcilik Destek Programı bünyesinde girişimcilere sağlanıyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği KOSGEB Yeni Girişimci Desteği

KOSGEB kadın girişimci desteği, 2021 yılında kadın girişimcilerin mevcut olan istihdam sayısını daha da arttırarak onlara yeni fırsatlar sunma çalışmalarına devam ediyor. Kadın girişimcilerin yaşadığı sermaye sorunlarına çözüm sunan KOSGEB, kadınlara ilk etapta 10.000 ila 60.000 lira arası destek imkanları sunuyor. İleri Girişimci Desteği ile bu miktar daha da artış gösterebiliyor.

KOSGEB Destek Şartları KOSGEB Yeni Girişimci Desteği

KOSGEB destek şartları, KOSGEB desteklerinden faydalanmak isteyen girişimcilerin ancak sağladıkları takdirde KOSGEB desteklerinden faydalanabilecekleri unsurlardır. Bu unsurlar arasında TC vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük bir birey olmak, KOSGEB ve ona bağlı kuruluşlar tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri`ni tamamlamış olmak, İŞGEM bünyesinde yer aldıktan sonraki 1 yıl içinde işletme açmış olmak, KOSGEB veri tabanında yer almış olmak ve ilgili beyannameleri doldurmuş olmak yer almaktadır.

Bilgi ve İletişim

Güven ve kalite anlayışıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı esas alan Investurco firmamızın hizmetlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz unsurlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz