KOSGEB Kadın Girişimci Desteği

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği, kadınların iş hayatında daha fazla yer almaları ve gerçekleştirmek istedikleri girişim faaliyetlerinde devlet tarafından desteklenmeleri amacıyla sağlanmaktadır. Kadın girişimcilere destek sağlayan kurum ve kuruluşlar arasında KOSGEB, TKDK, bankalar, Kadın Girişimciler Derneği, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak tanımlanmaktadır. KOSGEB kadın girişimci desteği şartları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve farklı destek imkanlarını öğrenmek için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

KOSGEB Kadın Girişimci Destek Şartları

KOSGEB Kadın Girişimci Destek Şartları, KOSGEB tarafından kadın girişimcilere sağlanacak destekler için sağlanması beklenen kriterleri tanımlamaktadır. Bu kriterler aşağıda belirtildiği gibidir:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • KOSGEB tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi`ni tamamlamış olmak
  • KOSGEB tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonucunda verilen sertifikaya sahip olmak
  • Daha önce KOSGEB tarafından verilen hibe desteklerinden faydalanmamış olmak
  • Terör örgütleri olarak tanımlanan örgütlerle herhangi bir bağlantısı bulunmamak

KOSGEB Kadın Girişimci Eğitimi

KOSGEB Kadın Girişimci Eğitimi, KOSGEB tarafından kadın girişimcilere sağlanmakta olan hibe desteklerinden faydalanılabilmesi amacıyla tamamlanmış olma şartı aranan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi`ni tanımlamaktadır. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, KOSGEB`in internet sitesi üzerinden yapılan başvurular doğrultusunda online veya yüz yüze eğitim formatlarında gerçekleştirilebilmektedir.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Ne Kadar

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Ne Kadar? KOSGEB tarafından kadın girişimcilere sağlanmakta olan teşvik edici meblağları ifade etmektedir. KOSGEB tarafından girişimcilere sağlanmakta olan destekler, destek çeşitlerine bağlı bir değişkenlik göstermektedir. KOSGEB tarafından sağlanan Geleneksel Girişimci Desteği ile minimum 10.000 maksimum 60.000 lira destek imkanı sunulmaktadır. Gerçek kişi işletmelerine kuruluş desteği 5.000, sermaye şirketi işletmelerine ise 10.000 lira olarak tanımlanmaktadır. KOSGEB`in sağlamış olduğu farklı destek imkanları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve KOSGEB destek süreçlerinin detaylarına ulaşmak için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

KOSGEB Kadın Girişimci Kayıt

KOSGEB Kadın Girişimci Kayıt, KOSGEB tarafından verilen destek imkanlarına erişim sağlanma amacıyla kadın girişimcilere sunulan sistemlere yapılacak başvuruları tanımlamaktadır. KOSGEB girişimci kayıtları, KOSGEB`e ait web sitesinden gerçekleştirilmektedir. Ayrıntılı bilgi için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Alanlar

KOSGEB tarafından kadın girişimciler için sağlanmakta olan desteklere dair yapılan yorumları tanımlamaktadır. KOSGEB girişimci destekleri girişimcileri yeni iş kollarının gelişimine teşvik etmekte ve onların girişim süreçlerindeki yüklerini hafifletmektedir. KOSGEB kadın girişimci destekleri hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için Investurco ile iletişime geçebilirsiniz.

KOSGEB Başvuru

KOSGEB Başvuru, KOSGEB`in web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ayrıntılı bilgi için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Bilgi ve İletişim

Güven ve kalite anlayışıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı esas alan Investurco firmamızın hizmetlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz unsurlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz