KOSGEB Hibe Desteği

KOSGEB Hibe Desteği

KOSGEB Hibe Desteği, girişimcilere girişimlerini karşılama yolunda KOSGEB güvencesi ile sağlanmakta olan destekleri tanımlamaktadır. KOSGEB destekleri, her dönem girişimci potansiyellerini arttırmak ve yapılacak olan projelere teşvik sağlamak amacıyla verilmektedir. KOSGEB hibe desteklerinin alınabilmesi için girişimciler tarafından sağlanması gereken şartlar yer almaktadır. Bu şartlar aşağıda belirtildiği gibidir:

 • KOSGEB veri tabanında kaydı bulunuyor olmak
 • KOSGEB tarafından sağlanmakta olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programını başarılı ile tamamlamış olmak
 • KOSGEB tarafından sağlanmakta olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programının tamamlandığına dair sertifika sahibi olmak
 • Hibe desteği alınmak istenen girişimcilik faaliyetlerinin KOSGEB standartları dahilinde yer alması
 • KOSGEB Tarafından Hibe Desteği Verilen İş Alanları
 • Her türden malzeme, gıda, tekstil vb. Maddenin imalat işleri
 • Toptan veya perakende olarak sürdürülen ticaret işleri
 • Bilgi ve iletişim sistemlerine dair işler
 • Tamir ve onarım işletmeleri
 • Kuaförlük ve güzellik salonu işletmeleri
 • Gıda işletmeleri
 • Konaklama ve turizm işletmeleri
 • Taşımacılık işletmeleri
 • Teknik ve beceriye dayalı iş ve işletmeler

KOSGEB Başvuru Formu

KOSGEB Başvuru Formu, KOSGEB`e ait web sitesinde yayınlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve destek için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Devlet Hibe Desteği

Devlet Hibe Desteği, devlet tarafından bazı iş alanlarında faaliyet göstermekte olan kişileri teşvik edici olarak sağlanmaktadır. Hibe kredi imkanı sunan kurumlar arasında kamu bankaları, KOSGEB, İl ve İlçe Tarım Orman Müdürlükleri yer almaktadır. Devletten alınacak hibe kredilerin bireylere sağlanabilmeleri için hibe kredi sağlanan alanlarda faaliyet gösteriyor olmaları ve bu faaliyeti ispatlayan belgelere sahip olmaları beklenmektedir. KOSGEB hibe destek imkanları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve hibe desteklerinden faydalanmak için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Esnaf Hibe Desteği Şartları

Esnaf Hibe Desteği Şartları, esnaflara sağlanmakta olan hibe desteklerinin alınabilmesi için devlet tarafından esnaflardan karşılanması beklenen unsurları tanımlamaktadır. Esnaf hibe desteklerine ilişkin karar: “Esnaf ve Sanatkârlar ile Gerçek Kişi Tacirlere Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Hibe Desteği Hakkında Karar” olarak belirtilmiş olup Resmi Gazete`de yayınlanmıştır. Bu karar şu şekilde ifade edilmiştir:

“Salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara veren esnaflarımıza iki grup halinde destek olacağız. 1. grupta kahve kıraathane pastane, internet kafeler vb işletmeler yer almaktadır. Sayıları 235 bine ulaşan işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapacağız. 2. grupta bakım onarım, tamirat, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, oyuncak, kozmetik, bakırcılar, ayakkabıcılar, konfeksiyonlar vb yer almaktadır. Bu gruba berberler otobüsçüler, pazarcılar dahildir. Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmeyi kapsayan bu gruba bir defaya mahsus 3 bin lira hibe desteği vereceğiz. Toplamda 4 milyar 602 milyon liralık kaynağı karşılıksız olarak veriyoruz.”

Esnaf hibe desteklerinden faydalanılabilmesi için belirtilen meslek alanlarında faaliyet gösterilmesi şartı aranmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve destek için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

E – Devlet Hibe Desteği

E – Devlet Hibe Desteği, hibe desteklerine kayıt işlemlerinin yapıldığı devlete ait web sitesidir. E – Devlet üzerinden kayıt işlemlerinizi tamamlayarak destekler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Kredi

KOSGEB Kredi, KOSGEB tarafından girişimcilere sağlanmakta olan kredi imkanlarıdır. Bu kredi imkanlarından faydalanılabilmesi için bireylerin çalışma alanları önem taşımaktadır. KOSGEB kredi imkanları hakkında ayrıntılı bilgi almak için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

KOSGEB Başvuru

KOSGEB Başvuru, KOSGEB`in web sitesinden veya E – Devlet üzerinden sağlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

KOSGEB Destek Şartları

KOSGEB Destek Şartları, alınmak istenen desteğin alanına göre değişmektedir. KOSGEB destekleri pek çok farklı alanda ve farklı isimde verilmektedir. KOSGEB destekleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için Investurco ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi ve İletişim

Güven ve kalite anlayışıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı esas alan Investurco firmamızın hizmetlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz unsurlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz

Paylaş:

Son Yazılar

Tarım Hibeleri

Tarım Hibeleri

Tarım Hibeleri, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Tarıma Yatırım, Geleceğe Yatırımdır” anlayışıyla sunulmaktadır. Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı

Pazar Araştırma Şirketleri

Pazar Araştırma Şirketleri

Pazar Araştırma Şirketleri, pazar araştırmalarını bireysel veya kurumsal müşterileri için gerçekleştirerek onlara en uygun planlama stratejileri oluşturmaktadır. Pazar araştırması genel

KOSGEB Kredi Başvurusu

KOSGEB Kredi Başvurusu

KOSGEB Kredi Başvurusu, KOSGEB tarafından girişimcilere girişimlerine yönelik amaçlarını gerçekleştirebilmeleri doğrultusunda sağlanmaktadır. KOSGEB tarafından girişimci ve işletmelere sağlanmakta olan destekler

KOSGEB E-Ticaret Desteği

KOSGEB E-Ticaret Desteği

KOSGEB E-Ticaret Desteği, KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından e-ticaret işletmelerine sunulmakta olan