Hayvancılık Hibe Desteği

Hayvancılık Hibe Desteği

Hayvancılık Hibe Desteği, hayvancılıkla uğraşmakta olan bireylere sunulan imkanlardan biridir. Hayvancılık hibe desteği, 25 Haziran 2021`de 31487 sayılı Resmi Gazete`de yayınlandığı şekliyle belirtilmektedir. Buna göre gerçek kişiler tarafından yönetilmekte olan ve bakanlık sisteminde hâlihazırda kayıtlı olan, en az 1 yıldır yetiştiricilik faaliyeti gösteren kişiler hayvancılık hibe destek imkanlarından faydalanabilmektedir. 2021-2023 yıllarında hayvancılık alanında gerçekleştirilecek yatırımların %50`sinin devlet tarafından karşılanacağı belirlenmiştir.

Büyükbaş hayvan yetiştiricileri için belirlenmiş kriterler en az 10 en fazla 50 baş olarak belirlenmiş, küçükbaş hayvan yetiştiricileri için en az 100 en fazla 300 baş anaç kapasitesine sahip yeni ahır ve ağıl yapımı veya mevcut ahır ve ağıllarında miktarı arttırmak isteyen yetiştiriciler için %50, hayvan barınaklarına alınacak çadırlar için %50, makine, alet ve ekipman satın alımları için %50 olarak belirlenmiştir.

Hayvancılık hibe desteklerinin sağlanması için karşılanması beklenen bazı kriterler yer almaktadır. Bu kriterler aşağıda belirtildiği gibidir:

  • En az 1 yıl süre ile aktif olarak yetiştiricilik yapıyor olmak
  • Gerçek bir kişi olmak
  • Bakanlık sistemine kayıtlı olmak
  • ÇKS belgesine sahip olmak
  • Yetiştiriciliği yapılan hayvanların bakanlık sisteminde kayıtlı olması
  • Daha önce herhangi bir kurumdan hibe desteği almamış olmak

Hayvancılık hibe desteklerinin detaylarını öğrenmek ve hibe desteği aşamaları hakkında bilgi sahibi olmak için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Çiftçi Hibe Desteği

Çiftçi Hibe Desteği, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çiftçilere sağlanmakta olan hibe desteklerinden biridir. Çiftçilere sağlanacak hibe destekleri arasında farklı kullanım alanları bulunan hibe destekleri yer almaktadır. Çiftçi hibe destekleri hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

E – Devlet Hibe Desteği

E – Devlet Hibe Desteği, devlete ait bir platform olan E – Devlet üzerinden hibe destekleri için yapılacak başvuruları tanımlamaktadır. Hibe desteklerine ait başvurular e-devlet üzerinden alınmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve destek için Investurco ile irtibat sağlayabilirsiniz.

KOSGEB Kredi

KOSGEB Kredi, KOSGEB tarafından girişimcilere sağlanmakta olan teşvik imkanlarını tanımlamaktadır. KOSGEB kredileri bazı şartları sağlayan girişimcilere tanınmaktadır. Bu krediler ile girişimciler yeni bir iş kurabilmekte veya mevcut işlerini büyütebilmektedir. Girişimcilere sunulacak desteklere ilişkin meblağlar girişimin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıntılı bilgi ve desteklere ulaşmak için Investurco ile iletişime geçebilirsiniz.

KOSGEB Başvuru

KOSGEB Başvuru, KOSGEB`e ait veri tabanlarına kayıt veya KOSGEB tarafından girişimcilere sağlanmakta olan kredi ve hibe imkanlarına erişim amaçlı yapılabilmektedir. Bu başvurular, KOSGEB`e ait web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. KOSGEB kredi ve destekleri hakkında detaylı bilgi almak için Investurco ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi ve İletişim

Güven ve kalite anlayışıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı esas alan Investurco firmamızın hizmetlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz unsurlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz