Yatırım Danışmanlığı

Yatırım Danışmanı

Yatırım Alanlarımız

 • Savunma sanayi,
 • Biyomedikal-Biyoteknoloji,
 • Enerji,
 • Nesnelerin interneti,
 • İnternet tabanlı e-ticaret, sosyal medya
 • Pazara yeni çıkmış/çıkmaya en yakın (En fazla 18 ayda pazarla buluşacak olan) olması,
 • Ulusal ve uluslararası alanda talep yaratma ya da mevcut talepleri karşılama durumu,
 • Teknolojik yenilik içermesi,
 • Ölçeklenebilir olması,
 • Daha önce üretilmiş ürünlerin ve/veya geliştirilmiş sistem ve platformların benzeri kopyası olmaması,
 • Girişimci takımın yeterli yetkinlikte ve olgunlukta olması.

Yatırım Danışmanı Yatırım Takip Süreci

Yatırım Danışmanı ; Yatırımlar, ürün/teknoloji değerleme sonucunda ortaya çıkacak finansal değerin, YK onay sürecini müteakip, söz konusu değerin %40′ a kadar girişimci tarafından kurulu/kurulacak olan Anonim Şirketinden (GAŞ) hisse almak suretiyle ve belirlenecek olan süreç ilerleme takvimine göre aşamalı olarak yapılır. Her aşamada ilerleme ve risk analiz raporları tanzim edilerek girişimci tarafından YDTK’ya sunulur.

Raporlama ve değerlendirme aralıkları yatırımların içeriğine ve gerçekleştirme risklerine göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle ürün/teknoloji geliştirme başlangıç aşamalarında daha kısa olur.

Yatırım harcamalarında kamu kaynaklarının (TÜBİTAK, KOSGEB, Bakanlık destekleri vb.) öncelikli değerlendirilmesi ve kullanılması sağlanır, bu konuda GAŞ’a danışmanlık ve projelendirme desteği verilir. Ürün/teknolojinin fikri mülkiyet hakkı ve patent alma işlemleri de INVESTURCO tarafından yapılır.
GAŞ tarafından ilk fatura kesilmesini müteakip (F zamanı), oluşacak finansal veriler YDTK’ya belirlenen zaman aralıkları ile sunulur. GAŞ belirli bir olgunluk seviyesine gelene kadar INVESTURCO tarafından finansal yönetim, pazarlama vb. konularda desteklenir.

F zamanından itibaren 12. ay sonunda GAŞ yıllık cirosu üzerinden hesaplanacak gelir-gider ve karlılık durumu YDTK tarafından hazırlanacak bir rapor durum değerlendirmesi yapması maksadıyla YK’ya sunulur. Yapılacak yatırımlardan çıkış süresi yıllık büyüme ve karlılık durumuna göre 3 ila 7 yıl arasında olur.

INVESTURCO yatırımcı ortakları bireysel veya kurumsal vergi mükellefi olmaları durumunda kendilerine mevzuat çerçevesinde tanımlanan vergi avantajlardan yararlanır.

Ortaklık Yapılandırılması

INVESTURCO AŞ.’nin, kuruluşundan itibaren aşağıdaki GSYF modelinde açıklanan formatta yapılandırılması için YK tarafından gerekli girişimlerde bulunulur ve her aşamada ortaklara rapor verilir

INVESTURCO AŞ.’ye yatırımcı olmak isteyen profesyonel iş insanlarının, asgari 250.000 TL nakden olmak üzere, 1 yıl içerisinde ortaklık payını 1.000.000 TL’ye kadar artırmayı kabul ve taahhüt etmeleri en temel ölçüt olarak belirlenmiştir.

“Akıl neyi hayal edebiliyor ve inanıyorsa, onu elde edebilir.”

(Napoleon Hill)

İlgili Hizmetler

Birinci Sınıf Yatırım Danışmanı mı Arıyorsunuz?

Satın aldığınız herhangi bir finansal ürünle, saygın bir şirketten en iyi tavsiyeleri aldığınızı bilmeniz önemlidir, çünkü sık sık çevrimiçi veya internet üzerinden hassas bilgiler vermeniz gerekecektir.

Satın aldığınız herhangi bir finansal ürünle, saygın bir şirketten en iyi tavsiyeleri aldığınızı bilmeniz önemlidir, çünkü genellikle çevrim içi veya İnternet üzerinden hassas bilgiler vermeniz gerekir. saygın bir şirketten en iyi tavsiyeyi aldığınızı bilirsiniz.

Satın aldığınız herhangi bir finansal ürünle, saygın bir şirketten en iyi tavsiyeleri aldığınızı bilmeniz önemlidir, çünkü sık sık çevrimiçi veya internet üzerinden hassas bilgiler vermeniz gerekecektir.

Satın aldığınız herhangi bir finansal ürünle, saygın bir şirketten en iyi tavsiyeyi aldığınızı bilmeniz önemlidir, çünkü genellikle çevrimiçi veya internet üzerinden hassas bilgiler vermeniz gerekir. saygın bir şirketten en iyi tavsiyeyi aldığınızı bilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir