Yatırım Teşvik Danışmanlığı

Yatırım teşvik danışmanlığı, devletin işletmelere verdiği sermaye desteğini alabilmenizi sağlamaktadır. Yatırım teşvik danışmanlığı hizmetinden faydalanarak tüm hibelerden daha kısa süre içerisinde kolay bir şekilde faydalanabilmeniz mümkündür. Yatırım teşvik danışmanları, kuracağınız işletme için sermaye desteğinin nasıl alınabileceğini araştıran kişiler olmaktadır. 

Yatırım teşvik belgesi ise Türkiye üzerinde yapılacak olan yatırımların belgelendirilmesi ve özendirilmesi anlamına gelmektedir. Danışmanlar, bu belgelerin oluşturulabilmesi ve kazanım sürecini hızlandırabilmesi açısından destek sağlamaktadır. Yatırım teşvik danışmanları size katma değeri yüksek olan yeni Ar-Ge çalışmalarında destek ve yönlendirme hizmeti vermektedir. Projelerde yatırım teşvik danışmanına sahip olmanız potansiyel müşterilerin projeye olan ilgisini ve devamlılığını arttırmaktadır. Yatırım teşvik danışmanları birçok kategoride ve sektörde sizlere destek sağlamaktadır.

Yatırım Teşvik Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Yatırım teşvik belgesi bir bölgede yapılacak yatırımlar için alınacak olan makine ve teçhizat katma değer vergisi ve gümrük vergisi ödemeden alınmasını sağlayan bölgesel destek anlamına gelmektedir. Ayrıca bu belgeler sayesinde sermaye desteği alabilmeniz de mümkündür. Bu belge şirketlerin yatırım yapmaya teşvik edilmesine katkı sağlamakla birlikte yapılan teşviklerin devamlılığını arttırmayı hedefler. Yatırım teşvik danışmanlığı bu aşamada sizlere destek sağlamaktadır. Yatırım teşvik belgesi alabilmeniz için bazı belgeler ve evraklar gereklidir. Bu belgelerden bazıları şunlardır;

 • Yetkilendirme dilekçesi,
 • Ticaret sicil örneği,
 • SGK borcu yoktur yazısı,
 • Kapasite raporu
 • Beyan ve tahahhüt

Yukarıdaki belgelerin hazır olması durumunda yatırım teşvik belgesi başvurusu yapılabilmektedir. Yatırım teşvik danışmanlığı hizmeti veren danışmanlar bu belgelerin hazırlanmasına ve başvuru yapılmasında sizlere profesyonel destek sağlamaktadır. Ayrıca bu belgelerin eksik olması yatırım teşvik imkanlarından faydalanmanızı engellemektedir. Bu sebeple belgeler eksiksiz olacak bir şekilde başvuru yapılması gerekmektedir.

Yatırım Teşvik Belgesi Hangi Alanlarda Alınabilir?

Yatırım teşvik belgesi birçok alanda alınabilmektedir. Teşvik belgesi alımında yatırım teşvik danışmanlığı hizmeti veren kişiler sizlere destek sağlamaktadır. Farklı alanlarda alabileceğiniz teşvik belgeleri şunlardır;

 • Turizm ve otelcilik yatırım teşvik belgesi
 • Madencilik ve yer altı çalışmaları yatırım teşvik belgesi
 • Giyim ve tekstil yatırım teşvik belgesi
 • Finansal kiralama yatırım teşvik belgesi
 • Kimyasal madde ve ürün yatırım teşvik belgesi
 • Sağlık sektörü ve ilaç yapımları yatırım teşvik belgesi
 • İnşaat ürünleri ve inşaat yatırım teşvik belgesi
 • Eğitim yatırım teşvik belgesi
 • TARIMSAL teşvik yatırım belgesi

Yatırım teşvik belgesi danışmanlık ücreti her yatırım teşvik danışmanlığı şirketi ve danışmana göre değişebilmektedir. Aynı şekilde farklı danışmanlarda finansal danışmanlık ücreti değişkenlik gösterebilir.

İletişim

Investurco

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Son Yazılar

Teknolojik yatırım

Teknolojik Yatırım

Teknolojik yatırım, gelişen ve değişen dünya koşullarına uyum sağlayabilecek gelecek vaat eden ve sürdürülebilir teknolojilerin güncellenerek bugünlere ulaşmasını kapsar. Teknolojinin

Proje Yönetimi

Proje Yönetimi

Proje yönetimi, insanlara yararlı ve gerekli bilgilerin sunulması noktasında bazı bilgi, yetenek, araç, ekipman ve tekniklerin kullanılmasını ifade eden kavramdır.

dış ticaret danışmanlık

Dış Ticaret Danışmanlık

Dış ticaret danışmanlık, firmaların yurtdışında gösterdiği faaliyetlere danışmanlık yapmaktadır. Dış ticaret, işletme ve kurumların uluslararası pazarlarda boy göstermelerine verilen isimdir.

Erasmus Projeleri

Erasmus Projeleri

Erasmus programı sayesinde öğrenciler yurt dışına çıkabilmektedir. Erasmus programı lisans, yüksek lisans, doktora, master öğrencilerine verilmektedir. Yurtdışında verilen bu program