Ipard Hibe

Ipard Hibe

Avrupa Birliği tarafından kırsal kalkınmayı desteklemek için sunmuş olduğu IPARD Hibe, ülkemizde de uygulanmaktadır. Kırsal kalkınmayı destekleme kurumu TKDK bünyesinde hazırlanan desteklemeye ülkemiz, birliğe aday ülke olması nedeni ile AB tarafından ülkemizde kaliteli ve iyi tarım yapılabilmesi asına maddi kaynak desteği sağlanmaktadır. Tarım ve hayvancılık alanı için belirlenen bu hibeler, çağrı dönemlerinde çiftçilere hazırlamış oldukları proje karşılığında verilmektedir. Söz konusu destekten faydalanmak isteyen çiftçi ve işletmeler ilk olarak analiz ve fizibilite çalışmaları yaptırmalıdır. İş planı hazırlanmasının ardından bir uzman desteği ile hibe teşvik ve desteklerden faydalanabilmektedirler.

İnwerstuco, devlet destek ve hibelerinden istifade etmek isteyen tüm KOBİ, çiftçi ve girişimcilere en hızlı sonucu alabilmeleri adına profesyonel hizmet vermektedir. Sizler de bize katılarak, her zaman için kazançlı çıkmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Devlet teşviklerinden yararlanmak için ilk olarak analizlerinizi yaptırıp neleri alabileceğiniz konusunda ve hangi kuruma hangi evraklarla başvuru yapacağınızı çok iyi bilmeniz gerekmektedir. İnwersturco bu yolda sizlere en büyük desteği ve yardımı sunmaktadır.

Desteklenen Projeler  Hangileridir? – Ipard Hibe

Bir çok çiftçimiz ve şirketler devletin tarımsal kredi imkanları ile teşvik kredisi alıp, projelerini hayata geçirmektedirler. TKDK kapsamında desteklenen projeler ve sektörler 2020 yılında 4 ana başlık altında toplanmaktadır.

 • Tarımsal işletmelerin fiziki yapısına göre yapılacak yatırımlar
 • Tarım ve balıkçılık ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması
 • Çiftlik faaliyetlerinin kurulması geliştirilmesi
 • Toprak Örtüsü Yönetimi Erozyon Kontörü

IPARD ile amaçlanan, Avrupa Birliği’nin ortak tarım, kırsal kalkınma ve ilgili politikalarının uygulanması, yönetimi için uyum hazırlık ve politikalarının geliştirilmesinin desteklenmesidir. IPARD kapsamında 42 il desteklenmektedir.

Bu iller;

 1. Afyonkarahisar,
 2. Ağrı,
 3. Amasya,
 4. Aksaray,
 5. Ankara,
 6. Ardahan,
 7. Aydın,
 8. Balıkesir,
 9. Burdur,
 10. Bursa,
 11. Çanakkale,
 12. Çankırı,
 13. Çorum,
 14. Denizli,
 15. Diyarbakır,
 16. Elazığ,
 17. Erzincan,
 18. Erzurum,
 19. Giresun,
 20. Hatay,
 21. Isparta,
 22. Kahramanmaraş,
 23. Karaman,
 24. Kars,
 25. Kastamonu,
 26. Konya,
 27. Kütahya,
 28. Malatya,
 29. Manisa,
 30. Mardin,
 31. Mersin,
 32. Muş,
 33. Nevşehir,
 34. Ordu,
 35. Samsun,
 36. Şanlıurfa,
 37. Sivas,
 38. Tokat,
 39. Trabzon,
 40. Uşak,
 41. Van
 42. Yozgat

İletişim

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Son Yazılar

Teknolojik yatırım

Teknolojik Yatırım

Teknolojik yatırım, gelişen ve değişen dünya koşullarına uyum sağlayabilecek gelecek vaat eden ve sürdürülebilir teknolojilerin güncellenerek bugünlere ulaşmasını kapsar. Teknolojinin

Proje Yönetimi

Proje Yönetimi

Proje yönetimi, insanlara yararlı ve gerekli bilgilerin sunulması noktasında bazı bilgi, yetenek, araç, ekipman ve tekniklerin kullanılmasını ifade eden kavramdır.

dış ticaret danışmanlık

Dış Ticaret Danışmanlık

Dış ticaret danışmanlık, firmaların yurtdışında gösterdiği faaliyetlere danışmanlık yapmaktadır. Dış ticaret, işletme ve kurumların uluslararası pazarlarda boy göstermelerine verilen isimdir.

Erasmus Projeleri

Erasmus Projeleri

Erasmus programı sayesinde öğrenciler yurt dışına çıkabilmektedir. Erasmus programı lisans, yüksek lisans, doktora, master öğrencilerine verilmektedir. Yurtdışında verilen bu program

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.