Über Uns

“Wissen ist keine wirtschaftliche Ressource im Alleingang. Wissen kann nicht gekauft oder verkauft werden; nur diejenigen, die mit Wissen geschaffen wurden, können gekauft und verkauft werden.”

P. Drucker

Das INVESTURCO-Unternehmen für Projekt-, Schulungs-, Beratungs-, Investitions- und Technologietransferunternehmen wurde mit dem Ziel gegründet und errichtet um

•Verbesserung und Verbreitung der auf Forschung und Entwicklung (R&D) basierenden Unternehmenskultur im ganzen Land,
•Sicherstellung der Planung und Koordination von Unternehmens- und R & D-Projekten, welche aus nationalen und internationalen Finanzierungsquellen finanziert werden,
•Anbieten von technischen, rechtlichen und administrativen Unterstützung gegenüber Investoren und Forschern während der Bewerbung von Förderprogrammen und executiven Prozessen,
•Sicherstellung der Verbesserung, Planung und Durchführung angewandter Forschungsprojekte durch Kontaktaufnahme mit öffentlichen Institutionen, Universitäten, Unternehmen und der Industrie im Rahmen der Public-University-Industry Cooperation (KUSI),
•Ergreifung der notwendigen Schritte, um die Ergebnisse der Projekte in die Aspekte welche Mehrwert bieten umzuwandeln,
•Die Fachkräfte des öffentlichen und des privaten Sektors nicht nur mit Informationen, sondern auch mit Motivation durch Schulungen und Aktivitäten auszustatten, die entsprechend den aktuellen Trends gestaltet sind,
•Bereitstellung geeigneter Lösungen für die Probleme, die während des Rechts- und Finanzmanagementprozesses der Aktionäre auftreten,
•Anbieten von technischen und wirtschaftlichen Machbarkeitsüberlegungen für Investitionsprojekte,
•Bereitstellung eines Fahrplans für die Manager durch die Durchführung von praktischen Analysen auf sektoraler, institutioneller. usw. 

Verwandte Personen

Treffen Sie unsere Experten

Prof. Dr. Güven YALÇINTAŞ

Av. Mehmet Hamdi BEREKET

Metin SAĞSAK

Über uns

Unsere tollen Kunden

Unsere Lösungspartner

Vereinbaren Sie jetzt einen Termin!

+90 312 443 30 00

Dr. Alper Ünler, 1986 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden, 1994 yılında Kara Karp Okulu’ndan “Sistem Mühendisi” olarak mezun olmuştur.

1999 Yılında Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden Yüksek Lisans mezuniyetiyle “Yüksek Mühendis”, 2000 yılında ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden “Bilgi Sistemleri Uzmanlığı” ünvanlarını almış, 2006 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde doktora eğitimini ve tezini tamamlayarak “Doktor” ünvanını almaya hak kazanmıştır.

2009 yılında altı ay süreyle Amerika Birleşik Devletleri Wayne State Üniversitesi’nde TÜBİTAK Doktora sonrası araştırma bursuyla bulunmuş ve Veri Madenciliği ve Optimizasyon konularında bilimsel araştırmalar yapmıştır.

2000-2013 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Bilgi Sistemleri Geliştirme Uzmanı, Veritabanı Yöneticisi olarak çalışmış, bu sırada Kara Kuvvetleri Personel Yönetim Bilgi Sistemi, Kariyer Yönetim Sistemi, Kurumlararası  Veri Paylaşım Sistemi gibi projelerin geliştirilmesi ve yürütülmesinde aktif olarak rol almıştır.

2007-2008 yıllarında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde lisans ve lisansüstü düzeyde optimizasyon dersleri vermiştir.

2013 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılmayı müteakip, Hacette Üniversitesi Akademik Performans İzleme ve Yönetim sisteminin geliştirilmesi projesini yürütmüştür.

2013-2018 yılları arasında Atılım Üniversitesi Araştırma, Geliştirme, Danışmanlık ve Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi olarak çalışmış, bu sürede üniversitenin TÜBİTAK tarafından sağlanan  sadece 26 üniversite’ye verilen, 10 Milyon TL bütçeli “Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı (1513)”, sadece 20 üniversite’ye verilen “Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BiGG)” projelerini yazmış ve yürütmüş, 30 Milyon TL bütçeli “Petrol Sondaj Kulelerinin Tasarım ve İmalatı (1007-Kamag)” yazım ve yürütme süreçlerinde görev almış, bunlar dışında ulusal (Tübitak, Kalkınma Ajansları, KOSGEB vb.) ve uluslararası fonlar (EU, UNDP, WB vb.)tarafından desteklenen irili ufaklı bir çok projenin koordinasyon, yazım ve yürütülmesinde görevler almıştır.

2018 yılında Atılım Üniversitesi’ndeki görevinden ayrılarak kendi kurucu ortağı olduğu INVESTURCO Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi ve INVESTURCO Proje, Eğitim, Danışmanlık, Yatırım ve Teknoloji Transferi Anonim Şirketi’ni kurmuş, başta savunma sanayi, tıbbi teknolojiler ve enerji alanları olmak üzere teknoloji ağırlıklı girişim projelerinde yatırımcı, danışman ve araştırmacı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Halen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim hayatına devam eden, Dr. Ünler’in uluslararası düzeyde taranan dergilerde yayınlanmış birçok yayını ve bu yayınlara atfedilmiş 1000 civarında atıfı bulunmaktadır.

İyi seviyede İngilizce bilen Dr. Alper Ünler, Avukat Kadriye Ünler ile evli olup iki erkek çocuk babasıdır.

İsmail Ünler 1998 yılında Makina Mühendisi olarak Ortadogu Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. Yönetim ve Organizasyon bilim dalinda yüksek lisans derecesi de bulunan Ismail Ünler uluslararasi sirketlerde 21 yili askin süredir farkli birimlerde yönetici olarak calismistir. Kalite yönetimi, üretim teknolojileri, proje yönetimi ve satinalma konusunda uzman olarak özellikle otomotiv sektöründe cok sayida uluslarararasi projeyi yöneten Ismail Ünler cok iyi derece de ingilizce ve almanca bilmektedir.