KOSGEB Arge Desteği

KOSGEB Arge Desteği, T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmak isteyen girişimcilere sağlanmakta olan devlet kaynaklı destekler olarak ifade edilebilir.

Arge “bilgi dağarcığını artırmak amacıyla sistematik olarak sürdürülen yaratıcı çalışma ve bu bilginin yeni uygulamalar yaratmak için kullanılması” olarak açıklanmaktadır. KOSGEB tarafından sağlanmakta olan desteklerin girişimciler tarafından uygunluğunun belirlenebilmesi aşamasında destek beklenen projenin dahil olduğu alana sağlayacağı yararlar, bu alana katacağı yenilik ve gelişimler, projenin getirileri, projenin sunacağı çözümler gibi detayların değerlendirilmesiyle bir sonuca varılmaktadır. Projenin bilim ve teknoloji alanında yeni bir buluşa imza atmış olması, yeni bir hizmetin veya yeni bir ürünün bu bağlamda geliştirilmiş olması, mevcut bir ürünün maliyetinin düşürülerek kalite oranında artış yakalanması vb. örnekler değerlendirilen örneklerdendir.

KOSGEB Arge Desteği, bireysel olarak çalışan girişimcilere veya işletmelere sağlanabilmektedir. Kobiler ve şahıs firmaları da destekten yararlanabilmektedir. Başvurular KOSGEB`in internet sitesinden gerçekleştirilmekte olup sonrasında girişimciler ve işletmeler ilerleyen süreç hakkında bilgilendirilmektedir.

KOSGEB`in Arge Destekleri:

  • Hizmet giderleri
  • Yazılım giderleri
  • Makine giderleri
  • Teçhizat giderleri
  • Donanım giderleri
  • Hammadde giderleri

Olarak belirtilmekte olup bu desteklerde hedeflenen amaç girişimci veya işletmeye üretimini veya gelişimini sağlayacağı makine vb. Ürünün geliştirilmesinde gereken ihtiyaçların karşılanmasıdır. Geri ödemesiz destek 100.000, geri ödemeli destek 300.000 lira olarak belirlenmiştir.

Personel Desteği

KOSGEB tarafından girişimci ve işletmelere sağlanmakta olan personel desteği geri ödemesiz destek olarak belirlenmiştir, 100.000 liradır.

Proje Tanıtım ve Reklam Desteği

KOSGEB tarafından girişimci ve işletmelere sağlanmakta olan proje tanıtım ve reklam desteği maksimum 100.000 lira olarak belirlenmiştir.

Eğitim Desteği

KOSGEB tarafından girişimci ve işletmelere sağlanmakta olan eğitim desteği, projenin geliştirilmesinde gerekli olacak eğitimlerin alınması için sağlanmakta olup maksimum 20.000 lira olarak belirlenmiştir.

Danışmanlık Desteği

KOSGEB tarafından girişimci ve işletmelere sağlanmakta olan danışmanlık desteği, projenin akademik başarısının geliştirilmesi amacıyla akademisyenlerden alınacak destekleri ve farklı üniversite, kurum, enstitü vb. Kuruluşlardan alınacak destekleri kapsamaktadır. Maksimum 20.000 lira olarak belirlenmiştir.

Projenin Mülkiyet Hakları Desteği

KOSGEB tarafından girişimci ve işletmelere sağlanmakta olan mülkiyet hakları desteği, projenin patent, model, tescil vb. Belgelerinin alınması amacıyla sağlanmaktadır. Maksimum 100.000 lira olarak belirlenmiştir.

Belgelendirme ve Test-Analiz Desteği

KOSGEB tarafından girişimci ve işletmelere sağlanmakta olan belgelendirme ve test-analiz desteği, projenin belgelendirilmesi ve ilgili testler, analizler vb. Işlemlerin yapılması sürecinde sunulan desteği tanımlamaktadır. Maksimum 100.000 lira olarak belirlenmiştir.

Yurtiçi ve Yurtdışı İşbirliği Destekleri

KOSGEB tarafından girişimci ve işletmelere sağlanmakta olan yurtiçi ve yurtdışı işbirliği destekleri, projenin yurtiçinde veya yurtdışında sunulması, tanıtılması amaçlarıyla sağlanan desteklerdir. Yurtiçi destekler için maksimum 5.000 lira, yurtdışı destekler için maksimum 10.000 lira olarak belirlenmiştir.

Bilgi ve İletişim

Güven ve kalite anlayışıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı esas alan Investurco firmamızın hizmetlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, merak ettiğiniz unsurlar hakkında web sitemizde yer alan “iletişim” sekmesinden irtibat numaralarını arayabilir veya mail adreslerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Paylaş:

Son Yazılar

Tarım Hibeleri

Tarım Hibeleri

Tarım Hibeleri, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Tarıma Yatırım, Geleceğe Yatırımdır” anlayışıyla sunulmaktadır. Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı

Pazar Araştırma Şirketleri

Pazar Araştırma Şirketleri

Pazar Araştırma Şirketleri, pazar araştırmalarını bireysel veya kurumsal müşterileri için gerçekleştirerek onlara en uygun planlama stratejileri oluşturmaktadır. Pazar araştırması genel

KOSGEB Kredi Başvurusu

KOSGEB Kredi Başvurusu

KOSGEB Kredi Başvurusu, KOSGEB tarafından girişimcilere girişimlerine yönelik amaçlarını gerçekleştirebilmeleri doğrultusunda sağlanmaktadır. KOSGEB tarafından girişimci ve işletmelere sağlanmakta olan destekler

KOSGEB E-Ticaret Desteği

KOSGEB E-Ticaret Desteği

KOSGEB E-Ticaret Desteği, KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından e-ticaret işletmelerine sunulmakta olan